• Uroczystości 11 listopada

     • Dzień Niepodległości nadszedł końca! Zaczęliśmy od Parady Niepodległości na czele z Marszałkiem Piłsudskim i oprawą przygotowaną przez Stowarzyszenie Kawaleryjskie

      Pani Dyrektor Grażyna Bajsarowicz wraz z Aleksandrą Marczuk przemówiły 11 listopada przed Ratuszem. Dodatkowo, Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Dzierżoniowa złożyła wieniec w imieniu całej młodzieży na terenie Dzierżoniowa.

      Po oficjalnych uroczystościach odbył się piknik patriotyczny na placu targowym oraz Bieg Niepodległości

      Uff...to był emocjonujący dzień! Niech żyje Polska!

     • Dolnośląskie Konsultacje

     • W Piątek 4 listopada, piątka reprezentantów naszej szkoły uczestniczyła w pierwszych Dolnośląskich Konsultacjach organizowanych przez Radę Dzieci i Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji i Nauki z udziałem kuratora oświaty.

      Dumnie reprezentowali nas: Maja Kozioł, Antonina Socha, Aleksandra Kronenberg i Mateusz Osiadły z klasy 3a oraz Wiktoria Gurba z klasy 3cpod opieką prof. Tomasza Roszaka. Uczniowe naszej szkoły poruszyli tematy niezmiernie ważne, zabrali głosw sprawie systemu oceniania i polskiegoszkolnictwa, obowiązującej podstawy programowej, relacjach międzyludzkichoraz w jaki sposób powinna wyglądać i funkcjonować polska szkoła w XXI w.

     • DFN w I Liceum

     • W dniach 20-21 października 2022 r. w naszej szkole odbyły się wykłady i warsztaty w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. W zajęciach z zakresu historii, ochrony środowiska oraz technologii komputerowej, prowadzonych przez specjalistów z wrocławskich uczelni wyższych i I Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie, wzięli udział uczniowie oraz goście z Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej. Wykładowcy zabrali słuchaczy w podróż w niezwykłą krainę wiedzy pełną niespodzianek i niezwykłych przeżyć.

     • Pobyt studyjny w Treviso

     • W sierpniu młodzież naszej szkoły wzięła udział w kolejnym pobycie studyjnym w ramach projektu „Onboarding Memories”. Dotychczas pracowali z rówieśnikami z różnych krajów europejskich w Berlinie (Niemcy) i Metz (Francja) nad przygotowaniem wirtualnych miejsc pamięci dotyczących obozów pracy przymusowej. Podczas tygodniowego pobytu w Treviso we Włoszech młodzież miała okazję nie tylko kontynuować prace nad projektem, ale też bliżej poznać włoską historię, kulturę i kuchnię. Kolejne spotkanie, podsumowujące projekt odbędzie się w listopadzie w Krzyżowej.

     • Dzień Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie klas 1

     • 13 października 2022r. w naszej szkole odbyły się dwa bardzo ważne wydarzenia - ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedstawiciele pierwszych klas przystąpili do ślubowania. Reprezentantki starszych roczników wygłosiły przemówienia i przywitały młodszych uczniów. Każdy z wychowawców w kilku zdaniach przedstawił i krótko opisał swoją klasę. Kolejnym punktem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez uczniów z 3b. Zaprezentowali scenkę kabaretową i wcześniej nagrany filmik dla nauczycieli. W tym dniu mogliśmy się zarówno wzruszyć jak i pośmiać a także uroczyście przyjąć w nasze szeregi pierwszoklasistów.

     • Dolnośląski Festiwal Nauki - informacje

     • Szanowni Państwo!

      Informuję, iż w dniach 20.10.2022- 21.10.2022 (czwartek- piątek) w naszym liceum odbywać się będzie szkolna edycja XXV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, w ramach której zaplanowano następujące wykłady i warsztaty:

      CZWARTEK 20.10.2022

      Godz. 10.00 aula szkolna "Symulacje komputerowe"- prof. UWr dr hab. Maciej Matyka, pracownik naukowy Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego
      Uczestniczy młodzież klas: I b, III b, IV b.

      Godz. 11.00 aula szkolna"Jak komórki naszego organizmu rozmawiają ze sobą"- dr Agnieszka Krawczenko, pracownik naukowy Polskiej Akademii Nauk
      Uczestniczy młodzież klas: I c, I d, II a, II c.

      PIĄTEK 21.10.2022

      Godz. 09.00 aula szkolna"Romanowowie w Rosji"- mgr Romuald Wojciechowski, I LO Dzierżoniów.
      Uczestniczy młodzież klas: I a, I e, II a, III a.

      Godz. 13.00 aula szkolna"Dziś i jutro środowiska naturalnego Dolnego Śląska"- prof. dr Romuald Kosina, pracownik naukowy Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego
      Uczestniczy młodzież klas: II a, II c, I b, I c.

      Koordynator projektu: prof. Anna Grużlewska

       

     • Narodowe Czytanie 2022

     • W dniu dzisiejszym zaprosiliśmy do wspólnej lektury Ballad i romansów Adama Mickiewicza w ramach Narodowego Czytania 2022, Dyrekcję wraz z pracownikami szkoły i przede wszystkim Was uczniowie!

      Było pięknie!

      Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział we wspólnym czytaniu oraz organizację tego dnia!

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

     • W dniu dzisiejszym o godz. 9.00 miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.

      Niezmiernie miło nam było zobaczyć Was odpoczętych, pełnych energii! Mamy ogromną nadzieję, że nowy rok szkolny przyniesie Wam wiele radości, nowych ciekawych doświadczeń, znajomości. Życzymy Wam wszystkim ogromu sukcesów, a Gronu Pedagogicznemu cierpliwości i wytrwałości :)

      SZKOŁO!!!! CZAS....START!!!!

       

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

     • Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 dnia 1 września o godzinie 9.00.

      Nowy rok szkolny powitamy na zewnątrz budynku o ile pogoda nam będzie sprzyjała. W przeciwnym razie widzimy się w auli szkolnej :)

      Do zobaczenia!!!!

       

     • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     • W piątek o godz. 8.00 odbyło się zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

      Było radośnie, choć momentami bardzo wzruszająco.

      Gratulujemy wszystkim wyróżnionym, dziękujemy naszemu oddziałowi przygotowawczemu za chwile wzruszenia, piękne przemowy!

      A teraz:

      Wakacje!!!

      Życzymy Wam wszystkim udanego wypoczynku

     • Wojsławice 3Cp

     • Dla kogo, jak nie dla naszych biologów z 3cP, Arboretum Wojsławice mogło okazać się drugim domem

      Trochę pracy przy roślinach, świeże czereśnie i chill w pełnym czerwcowym słońcu... idealny przedsmak wakacji

     • „Wciąż Blisko Nas…”

     • Dnia 11 czerwca odbył się XII Ogólnopolski Festiwal „Wciąż Blisko Nas…” poświęcony pamięci Anny Jantar, Jarosławowi Kukulskiemu i Andrzejowi Zaucha - Komprachcice 2022.

      Mateusz Subocz w kategorii 17+ zdobył I miejsce!!!!

      Zaśpiewał 2 utwory z repertuaru Andrzeja Zauchy "Jesienna piosenka" i "Bądź moim natchnieniem".

      Gratulujemy Mateusz!!!!

     • Dolnośląska Nutka

     • Nasi soliści wśród najlepszych

      Zuzanna Złotnicka oraz Mateusz Subocz osiągnęli kolejny sukces w konkursie wokalnym.

      Tym razem znaleźli się wśród najlepszych w V Międzynarodowym Festiwalu Piosenki "Dolnośląska Nutka" Bielawa 2022.

      Zuzia zdobyła wyróżnienie, a Mateusz III miejsce, potwierdzając przynależność do czołówki wokalistów w swoim roczniku.

      Wielkie gratulacje

       

     • Mam talent

     • Dnia 03.06.2022 roku w Kinoteatrze Zbyszek odbyła się historyczna gala finałowa pierwszej edycji „Mam Talent Dzierżoniów”, podczas której nasz uczeń - Mateusz Subocz, zajął 2 miejsce!!!

      Mateusz gratulujemy!

       

     • Bieg Sowi

     • W niedziele 5 czerwca odbył się ,, Bieg Sowi”. Nasza szkołę na 12 kilometrowym odcinku reprezentowali: Magdalena Kałużna, Wiktoria Czerwińska, Maksymilian Krawiec z klasy III c naszej szkoły . Nasi reprezentanci stanęli na podium w kategorii szkół średnich powiatu dzierżoniowskiego. W kategorii K16 na 12km Wiktoria zajęła I miejsce, Madzia II i Maksymilian w kategorii M16 10 miejsce. Gratulujemy sukcesów

     • KALEJDOSKOP TALENTÓW

     • Międzynarodowy Sukces Zuzi Złotnickiej Nasza uczennica otrzymała również dyplom LAUREATA II STOPNIA W KATEGORII: SOLO WOKALNE / MAXI W MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE FESTIWALOWYM "KALEJDOSKOP TALENTÓW" XXIII MIĘDZYNARODOWY KONKURS DIGI- TALENTY WIOSNA 2022 oraz dyplom laureatki III miejsca w kategorii wokal, 16 lat Międzynarodowego Festiwalu Edyvji Wiosna 2022. Wielkie brawa dla naszej solistki

       

     • " Kiedy mnie już nie będzie"

     • 27 maja 2022 w Teatrze Robotniczym w Bielawie organizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 z Oddz. Integracyjnymi.

      I Konkurs Piosenki " Kiedy mnie już nie będzie" poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej.

      Jury w składzie Dyrektor SP4 Pani Monika Stachowska, Pan Jacek Wanszewicz, Pani Jowita Kowalewska, Pani Dorota Mól i Pani Sabina Radziemska przyznało Mateuszowi GRAND PRIX.

      Mateusz w dniach 6 - 22 maja 2022 POLSKA otrzymał też dyplom LAUREATA I STOPNIA W KATEGORII: SOLO WOKALNE / MAXI

      MIĘDZYNARODOWY PROJEKT FESTIWALOWY "KALEJDOSKOP TALENTÓW" XXIII MIĘDZYNARODOWY KONKURS DIGI-TALENTY WIOSNA 2022

      ........................................

      Ciąg dalszy sukcesów naszych Humanistycznych Słowików 27 maja 2022 w Teatrze Robotniczym

      odbył się Konkurs Piosenki " Kiedy mnie już nie będzie" poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej.

      Jury przyznało 2 miejsce Zuzannie Złotnickiej z klasy 2 a oraz wyróżnienie Małgorzacie Stawickiej z klasy 2 a Gratulujemy Dziewczyny