• Powiatowy Dzień Kombatanta

• W piątek (14.04.2023) w Szkole Podstawowej nr 5 im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie odbyły się obchody Powiatowego Dnia Kombatanta. W tym dniu władze powiatu, miasta, uczniowie i zaproszeni goście oddali hołd wszystkim tym, dzięki którym możemy żyć dzisiaj w wolnej Polsce.

Niespodzianką dla kombatantów był z pewnością wspaniały występ artystyczny, przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie, artystów I Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Dzierżoniowie oraz druhów z Hufca Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP im. Władysława Reniewickiego.

Kombatanci gromkimi brawami nagrodzili wszystkich występujących w spektaklu

Dziękujemy!

• "Otwarcie sezonu 2023 w Arboretum Wojsławice"

16 kwietnia w Arboretum w Wojsławicach odbyło się uroczyste rozpoczęcie sezonu turystycznego. Słoneczna pogoda przyciągnęła miłośników przyrody z całego województwa.

W samo południe dyrektor Tomasz Dymny powitał gości i zaprosił na występ artystyczny uczniów I LO w Dzierżoniowie.

Lirycznie, ale i niezwykle optymistycznie wybrzmiały piosenki oraz fragmenty poetyckie.

W programie wystąpili: Zuzanna Złotnicka, Zuzanna Kwiędacz, Natalia Latacz, Filip Bajron, dyr. Grażyna Bajsarowicz oraz prof. Sebastian Runowicz

• "W małym dworku"

• 10 marca odbył się spektakl młodzieży z klasy 2A „W małym dworku” Stanisława Ignacego Witkiewicza na scenie świebodzkim we Wrocławiu. Wydarzenia było spektakularne, dyrekcja Teatru Polskiego we Wrocławiu oraz wszyscy inni goście byli pod ogromnym wrażenie amatorów z takimi umiejętności aktorskimi, które oczywiście zawdzięczają utalentowanemu aktorowi Jakubowi Grębskiemu, który również reżyserował sztukę. Jesteśmy dumni z naszych uczniów i mamy nadzieje, ze nadal będą rozwijać się w tym kierunku.

• "Moje nieidealne życie"

• 29 marca 2023 r. uczniowie klasy 1d i 2c wzięli udział w spektaklu terapeutycznym "Moje nieidealne życie" w Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki. W programie przygotowanym przez zespół Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Ząbkowicach Śląskich poruszone zostały problemy, z którymi boryka się młodzież. Nasi uczniowie byli pod wrażeniem montażu słowno-muzycznego i mieli wiele tematów do przemyśleń.

Uczniowie uczestniczyli w spektaklu razem z wychowawcami: dr Anną Grużlewską oraz mgr Ewą Chylińską.

• Dni Otwarte w I LO

• Dzisiaj (04.04) w naszej szkole, odbył się Dzień Drzwi Otwartych, czyli najciekawszy i najbardziej emocjonujący dzień w roku szkolnym. Uczniowie klas 8 z pobliskich szkół podstawowych mieli okazję zapoznać się z naszą ofertą, jednocześnie zanurzając się w mroczne klimaty serialu "Wednesday". Między zwiedzaniem miejsc znanych z serialu można było dowiedzieć się więcej o proponowanych profilach oraz o życiu w 1 LO.

Mimo, że wcieliliśmy mury naszej szkoły w akademię Nevermore (nigdy więcej) to mamy nadzieję, że młodzież będzie chciała powrócić w nasze progi.