• Z Dzierżoniowa w świat daleki

• W ramach grantu oświatowego "Z Dzierżoniowa w świat daleki" kl 1e rozszerzająca geografię uczestniczyła w warsztatach i wykładzie na temat rozpoznawania minerałów i skał. Zajęcia prowadzili: Pani dr hab. Magdalena Matusiak-Małek i Pan mgr Krzysztof Moskwa z Instytutu Nauk Geograficznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

A oto komentarze niektórych uczestników spotkania:

- "Bardzo interesujący wykład, zdecydowanie poszerzył moje dotychczasowe umiejętności rozpoznawania skał i minerałów. Ciekawe doświadczenia i możliwość zobaczenia powstawania skał zdecydowanie zapadną w pamięć."

- "Wysoki poziom edukacji i informacji w profesjonalnym stylu wpełni poszerzający naszą wiedzę na rozszerzonym przedmiocie geografii. Godne polecenia."

- "Wyjazd nam się bardzo podobał, wykład prowadzony przez Panią doktor był bardzo interesujący. Intrygujące były doświadczenia przez co w praktyce mogliśmy zobaczyć jak wygląda tworzenie skał i minerałów. Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w wykładzie. Hania J. Asia K. Madzia Ł. Wiktoria G. Sandra Ś."

- "Świetny wykład o skałach, profesjonalnie tłumaczenie tematu. Przydatne doświadczenia które pomogły zapamiętać materiał."

• Olimpiada Chemiczna

• 18 marca 2023 r. nasi uczniowie. Hanna Olszewska i Karol Królikowski wzięli udział w etapie centralnym ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Byli wśród 200 najlepszych uczniów z całej Polski, którzy zmierzyli się z zadaniami z chemii nieorganicznej i organicznej. Jesteśmy dumni i czekamy na oficjalne wyniki.

• Dzień Otwarty w I LO

• Zaproszenie na Dzień Otwarty

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie I LO w Dzierżoniowie serdecznie zapraszają uczniów klas 8 szkoły podstawowej wraz z opiekunami na Dzień Otwarty pod hasłem "NEVERMORE w I LO", który odbędzie się 4 kwietnia od godziny 8.30 do 12.45.

(I TURA 8.30 -10.30 II TURA 10.45 - 12.45) W trakcie spotkania uczniowie będą mogli wziąć udział w nietypowych lekcjach, poznać dostępne profile klas, uczniów, nauczycieli oraz szkołę.

Serdecznie zapraszamy!

W celach organizacyjnych uprzejmie prosimy o zadeklarowanie godziny udziału w Dniu Otwartym (g.8:30 lub 10.45) oraz podanie orientacyjnej liczby uczniów.