• Konkurs na Recenzję Filmową "Tutaj jestem wśród samych swoich".

• Szanowni Państwo,

I Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego w Dzierżoniowie zaprasza do wzięcia udziału
            w Powiatowym Konkursie na Recenzję Filmową "Tutaj jestem wśród samych swoich".

Konkurs poświęcony jest pamięci Sylwestra Chęcińskiego - wybitnego polskiego reżysera, absolwenta I LO.

Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz dorosłych mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego.

Regulamin konkursu znajduje się w załączeniu.

Serdecznie zapraszamy!

Na laureatów czekają interesujące nagrody.

Grażyna Bajsarowicz

Dyrektor I LO w Dzierżoniowie

KONKURS_NA_RECENZJE_-_SYLWESTER_CHECINSKI_(2)_(1).doc

klauzula_-_konkurs.docx

• Dzień Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie klas 1

• 13 października 2022r. w naszej szkole odbyły się dwa bardzo ważne wydarzenia - ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedstawiciele pierwszych klas przystąpili do ślubowania. Reprezentantki starszych roczników wygłosiły przemówienia i przywitały młodszych uczniów. Każdy z wychowawców w kilku zdaniach przedstawił i krótko opisał swoją klasę. Kolejnym punktem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez uczniów z 3b. Zaprezentowali scenkę kabaretową i wcześniej nagrany filmik dla nauczycieli. W tym dniu mogliśmy się zarówno wzruszyć jak i pośmiać a także uroczyście przyjąć w nasze szeregi pierwszoklasistów.

• Dolnośląski Festiwal Nauki - informacje

• Szanowni Państwo!

Informuję, iż w dniach 20.10.2022- 21.10.2022 (czwartek- piątek) w naszym liceum odbywać się będzie szkolna edycja XXV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, w ramach której zaplanowano następujące wykłady i warsztaty:

CZWARTEK 20.10.2022

Godz. 10.00 aula szkolna "Symulacje komputerowe"- prof. UWr dr hab. Maciej Matyka, pracownik naukowy Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego
            Uczestniczy młodzież klas: I b, III b, IV b.

Godz. 11.00 aula szkolna"Jak komórki naszego organizmu rozmawiają ze sobą"- dr Agnieszka Krawczenko, pracownik naukowy Polskiej Akademii Nauk
            Uczestniczy młodzież klas: I c, I d, II a, II c.

PIĄTEK 21.10.2022

Godz. 09.00 aula szkolna"Romanowowie w Rosji"- mgr Romuald Wojciechowski, I LO Dzierżoniów.
            Uczestniczy młodzież klas: I a, I e, II a, III a.

Godz. 13.00 aula szkolna"Dziś i jutro środowiska naturalnego Dolnego Śląska"- prof. dr Romuald Kosina, pracownik naukowy Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego
            Uczestniczy młodzież klas: II a, II c, I b, I c.

Koordynator projektu: prof. Anna Grużlewska