Jedyne Takie Kolędowanie cz. 5
Jedyne Takie Kolędowanie cz. 4
,,Niech Bóg dziś pokój ześle Wam"
Wokaliści:
Mateusz Subocz, Milena Zelwis, Zuzanna Złotnicka, Adam Bielas, Lidia Otrocka, Nila Sepita oraz gościnnie Mikołaj Tokarski z Zespołu Szkół nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie
Instrumentaliści:
Skrzypce: Lidia Otrocka
Flet: Zuzanna Kwiędacz
Bęben: Melania Bednarz
Jedyne takie kolędowanie cz.3
,,Cicho, cicho i kroku zwolnijcie" Nila Sepita, klasa 2b
XV. Powiatowy Konkurs „Małe Formy Literackie” 2020
"Małe Formy Literackie" to konkurs adresowany do młodzieży ze szkół podstawowych (klasa VII i VIII) i ponadpodstawowych powiatu dzierżoniowskiego, którego organizatoerm jest I LO. Ma na celu propagowanie szacunku dla słowa oraz zaprezentowanie szerokiemu gronu odbiorców poezji i prozy tworzonej przez młodzież W bieżącym roku szkolnym odbyła się XV. edycja tego projektu, wzięli w niej udział zarówno debiutanci jak i twórcy poddający ocenie nowe utwory napisane w okresie od zakończenia poprzedniej edycji. W bieżącym roku szkolnym spłynęło do nas ponad 40 tekstów literackich. Zainteresowanie konkursem- w tak trudnym momencie, jakim jest izolacja, brak bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami, nauczycielami- świadczy o tym, że młodzież pragnie pisać i wyrażać swoje opinie na temat otaczającego świata. Ich ekspresja literacka jest bardzo bogata. Piszą o miłości, rozstaniu, samotności, chorobie, niepełnosprawności, rodzinnych pamiątkach, poszukiwaniu sensu życia. W tekstach młodych twórców można było dostrzec nie tylko inspiracje “Harrym Potterem” ale również filozofią Nietzschego, malarstwem Pietera Bruegela czy Stańczykiem- nadwornym błaznem króla Zygmunta Starego. Prace młodych twórców oceniane były przez jurorów: Grażynę Bajsarowicz, Barbarę Rymarską, Urszulę Kowalewską, Ilonę Andrzejewską.Wśród nagrodzonych znaleźli się:
kategoria szkoły ponadpodstawowe:POEZJAI miejsce- Małgorzata Dudek Liceum Ogólnokształcące w Bielawie im. Bolesława ChrobregoII miejsce- Milena Brodzińska I Liceum Ogólnokształcące w DzierżoniówIII miejsce Kamil Ostrowski I Liceum Ogólnokształcące w DzierżoniówIII miejsce Kacper Łaskarzewski Zespół Szkół nr 3 w DzierżoniowiePROZAI miejsce- Andżelika Ślęzak I Liceum Ogólnokształcące w DzierżoniówII miejsce- Karolina Łabuz I Liceum Ogólnokształcące w DzierżoniówIII miejsce- Małgorzata Tęcza I Liceum Ogólnokształcące w Dzierżoniówkategoria szkoły podstawoweI miejsce Filip Bajron Szkoła Podstawowa nr 4 w Bielawie
Jedyne Takie Kolędowanie cz. 2
Absolwentka I LO w Dzierżoniowie. Obecnie studentka IV roku aktorstwa w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. We wrześniu zadebiutowała w spektaklu "Król Lear", w reżyserii Anny Augustynowicz, zrealizowanym w koprodukcji dwóch teatrów Legnicy i Opola. Obecnie pracuje nad spektaklem "Pani Dalloway" w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Aktorka Teatru STU, w przedstawieniu "Hamlet" wciela się w rolę Ofelii.
Jedyne Takie Kolędowanie
Szanowni Państwo,rok 2020 jest szczególny pod wieloma względami. Epidemia koronawirusa zmieniła i ciągle zmienia otaczającą nas rzeczywistość. Trudno oprzeć się wrażeniu, że pewna epoka w dziejach świata skończyła się bezpowrotnie. Rzadziej się kontaktujemy, w maseczkach spotykamy z bliskimi i przyjaciółmi. W tym chaosie jedno pozostaje niezmienne.
Jak co roku zapraszamy Państwa do przeżycia magicznego czasu zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
Niestety, nie możemy Państwa gościć w auli I Liceum, ale postaramy się ocalić klimat koncertu kolęd i piosenek świątecznych. Od dzisiaj, codziennie, na stronie I LO, facebooku, instagramie oraz w portalu doba.pl znajdziecie Państwo kolędę bądź piosenkę świąteczną w wykonaniu uczniów oraz absolwentów Śniadeckiego. Będziemy Państwu towarzyszyć do 24 grudnia, a mamy nadzieję, że w sercach znacznie dłużej.
W imieniu wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i całej społeczności szkolnej I LO w Dzierżoniowie zapraszamy na wyjątkowy, niepowtarzalny Koncert Kolęd i Piosenek Świątecznych „Jedyne takie kolędowanie 2020".
Pomagamy „naszym mniejszym braciom”
W piątek, 16.10. klasa 2aP razem z wychowawcą Panią profesor Beatą Duszą zakończyła pierwszy etap zbiórki karmy i akcesoriów na rzecz pomocy potrzebującym zwierzętom ze schroniska w Gilowie.
Serdecznie dziękujemy każdej zaangażowanej osobie i klasie. Wspólnie udało się nam zebrać 219 kg karmy, koce oraz obroże.
Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych etapach akcji na rzecz potrzebujących zwierząt.
Dominika Cieplińska
Pasowanie pierwszoklasistów, Dzień Edukacji Narodowej
Pierwsze promienie słoneczne ledwo zdążyły przebić się przez kolorowe witraże szkolnej auli, a w niej już krzątają się uczniowie… W powietrzu czuć napięcie – to znak, że w I LO znów coś się dzieje!
Właśnie tak zapamiętam 13 października 2020 r., dzień, w którym odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów, połączone z Dniem Edukacji Narodowej. Już od samego rana słychać było pospieszne kroki i dźwięki Gaudeamus igitur oraz oddech wielkich emocji. Przedstawiciele trzech klas pierwszych przysięgali przecież na sztandar szkoły nieść w świat szlachetne wartości, pogłębiać wiedzę, rozwijać pasje oraz swoim zachowaniem godnie reprezentować dobre imię szkoły. Akt ślubowania podsumowano zgodnie z wieloletnią tradycją przekazaniem Srebrnej Księgi nowym uczniom przez ich starszych kolegów. W tym roku społeczność Liceum reprezentowali Karolina Kret z 2cP oraz Adam Juraszek z 1c. Po wzniosłych chwilach przyszedł czas na nieco lżejszą część artystyczną, którą przygotowali uczniowie klasy 2cP pod czujnym okiem prof. Ilony Andrzejewskiej.
Oprócz niebanalnego humoru, który zapewnił program, widzowie mogli podziwiać utalentowanych uczniów prezentujących swoje zainteresowania przy mikrofonie, sztaludze, całej serii instrumentów a także workach treningowych! Zakres doprawdy szeroki! Zatem nic dziwnego, że publiczności brakowało sił od nieustających oklasków.
W końcu spojrzenia wszystkich obecnych skupiły się na kadrze pedagogicznej szkoły. W ramach podziękowania Pani Dyrektor Grażyna Bajsarowicz wyróżniła Nagrodą Dyrektora dziewięciu nauczycieli za ich szczególne zaangażowanie w pracę dydaktyczną.
Wszystkim pracownikom naszej szkoły raz jeszcze dziękujemy za poświęcenie i serce włożone w naszą edukację, zaś świeżo upieczonym pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów i witamy ich w gronie społeczności uczniowskiej.
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego
Karolina Kret
Ciekawość to pierwszy stopień do … świetnej zabawy :)
Intrygująca zagadka, wyśmienita zabawa i szczery śmiech towarzyszyły obchodom tegorocznego święta Głośnego Czytania.
Tym razem organizatorki czytały na głos trzy fragmenty książki, a słuchacze starali się wpaść na trop zagadkowej powieści. Było to ekstremalnie trudne zadanie i nawet końcowa wyliczanka, zawierająca sporo podpowiedzi nie przybliżyła licealistów i profesorów do rozwiązania tajemnicy. Gdy wyczerpały się pomysły i propozycje publiczności, wytypowana osoba z widowni zdzierała papier osłaniający tajemniczy wolumin. I chociaż na widok wyłaniającej się okładki zdecydowana większość uczestników krzyknęła: „O rety! Znam to! Oglądałem film!” lub „Mam tę książkę w domu” albo „Czytałam ją” – to tylko jednej osobie udało się trafnie udzielić odpowiedzi. Fakt ten świadczy o wyśmienitym doborze książki, której czytanie sprawi przyjemność wielu czytelnikom w różnym wieku.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 r., a w naszej szkole świętowany był po raz drugi. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
Happening czytelniczy przygotowały uczennice: Weronika Furcoń, Kinga Jarosz, Aleksandra Kronenberg, Małgorzata Stawicka, Roksana Stec i Zuzanna Złotnicka. Z wielką przyjemnością zaprezentowały klasom: Ia, Ib, Ic, IIIad, IIIb powieść W. B. Camerona pod tytułem „Był sobie pies”. Akcję promującą czytanie koordynowała pani Izabela Mizera.
5
Powiat "Ma Talent" w I LO
W dniu 25 września odbyły się w naszej szkole eliminacje do gali „Powiat ma Talent". Na scenie auli po raz kolejny swoje nieprzeciętne zdolności zaprezentowali uczniowie I LO. Konkurs otworzyła zdobywczyni wielu nagród w tańcu hip hop oraz krump – Julia Stawska, a tuż po niej Zuzanna Kwiędacz przedstawiła swoją interpretację utworu „Co mi Panie dasz" Beaty Kozidrak. Następnie oczarowały nas najmłodsze uczestniczki konkursu – Zuzanna Złotnicka w piosence Anny German – „Człowieczy los" oraz Angelika Warchoł w „Życiu jak poemat" – Szymona Wydry. Nim emocje opadły na scenie zaprezentował się Adam Bielas, który podtrzymując muzyczny nastrój, zaskoczył zebranych akustycznym wykonaniem piosenki „Touch" – Little Mix. Po muzyczno-tanecznych występach przyszedł czas na Emilię Kwiatkowską, która opowiedziała nam o swojej przygodzie ze światem modelingu, prezentując zdjęcia z sesji, w których miała okazję wziąć udział. Nasza następna uzdolniona muzycznie uczestniczka – Nila Sepita podbiła serca widzów własną kompozycją w języku rosyjskim, do której podkład zagrała na pianinie. Ostatnim występującym był Mateusz Subocz, który wprowadził w zachwyt publiczność swoim wykonaniem „Slow dancing in the dark". Zmagania uczestników konkursu podziwiali: pani Dyrektor Grażyna Bajsarowicz, profesor Sebastian Runowicz, przewodnicząca SU Karolina Kret oraz Edyta Pindera, którzy w ramach podsumowania spośród wszystkich uczestników wyłonili do finału powiatowego Julię Stawską, Nilę Sepitę oraz Mateusza Subocza.
Gratulujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.
Przewodnicząca SU
Karolina Kret
5
Krzysztof Gajewski
W miniony piątek (18.09.) nasza szkoła miała przyjemność gościć Krzysztofa Gajewskiego – triatlonistę, który zasłynął z tego, że pływał bez przerwy przez 48 godzin, w zbiorniku Kopalni Wrocław, bijąc tym samym rekord Guinnessa w pływaniu długodystansowym w kategorii „The Longest Lake Swim” (najdłuższy dystans pokonany wpław, w wodach stojących).
Uczniowie mieli okazje wysłuchać wspomnień z tego, jak rekordzista przygotowywał się do całego przedsięwzięcia, a konkretnie trenował swoją wytrzymałość pływając najpierw 24, następnie 36 i ostatecznie 48 godzin, co było nie lada wyczynem dla jego organizmu, o czym świadczy fakt, że pomimo wcześniejszych ćwiczeń, w czasie bicia rekordu nadal zdarzało mu się mieć „omamy” z powodu zmęczenia oraz braku snu.
Ponadto sportowiec podzielił się z nami historią swojego życia, przekazując tym samym, że pasję można odnaleźć w każdym wieku, ponieważ pan Krzysztof zainteresował się pływaniem dopiero na studiach.
Spotkanie to pokazało nam, że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli robi się je z oddaniem, którym wykazał się pływak, pokonując granice własnego ciała po to, aby zrobić coś, co było dla niego ważne, dlatego właśnie Krzysztof Gajewski jest niezwykle motywującym i inspirującym dla młodzieży człowiekiem.
(Martyna Czemerzyńska 3A)
„Balladyna” Juliusza Słowackiego lekturą Narodowego Czytania 2020
„Widzisz, mój Boże! ja mam serce czyste,
A przysięgając nie złamię przysięgi… Boże!
Jeśli ty zechcesz, Boże mój jedyny,
Gdzie stąpię… wszędzie czerwone maliny…
Wszędzie… maliny! maliny! maliny!”.
Marzenia Aliny zakończyły szkolne czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Dramat autorstwa polskiego wieszcza był tegoroczną lekturą ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Tradycję publicznego czytania dzieł literatury polskiej zainicjował w 2012 r. Prezydent RP i jest ona kontynuowana przez jego następcę.
Od początku Liceum uczestniczy w Narodowym Czytaniu, ale po raz pierwszy uczniowie zaprezentowali lekturę swoim koleżankom i kolegom w szkolnej auli. Wydarzenie przygotowali licealiści z klas: 1a, 2a, 2b, 2c i 3d, którzy odczytali trzy sceny aktu pierwszego. Przedstawili także m.in. cele akcji i biogram pisarza.
Każdy z uczestników Narodowego Czytania mógł otrzymać znak pamiątkowej pieczęci, która została przesłana przez Kancelarię Prezydenta RP.
Mam nadzieję, że akcja zagości na stałe w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Dzierżoniowie.
Izabela Mizera
nauczyciel bibliotekarz
[*]
Odszedł dzisiaj od nas na zawsze Sławomir Wróbel, nauczyciel wychowania fizycznego w I Liceum Ogólnokształcącym w Dzierżoniowie.
Odszedł od nas Człowiek z osobowością tak integralną, że mógłby stać się wzorem, ideałem, punktem wyjścia dla wielu, którzy chcieliby pójść w Jego ślady.
Konsekwentny w przekonaniach, wierny sobie jako nauczyciel, wychowawca i człowiek prywatny.
Za pozorną szorstkością kryło się w Sławku wielkie i rozumiejące potrzeby innych serce.
I wtedy, gdy zachęcał do nowego sportu, i wtedy, gdy pouczał, strofował, wymagał od swoich podopiecznych więcej.
Wiedział to, co każdy dobry trener i nauczyciel wie od zawsze: człowiek powinien być pewny własnej wartości, nawet gdy musi się zmierzyć z czymś, co go na pierwszy rzut oka przerasta.
Dlatego nie odbierał swoim wychowankom okazji do walki – i to nie tylko z trudną materią wiedzy, ale ćwiczeniem ciała podczas sportowych zmagań.
Często powtarzał – przede wszystkim kalokagatia, co w sporcie – będącym Jego żywiołem – oznaczało połączenie piękna uprawianych sportów z dobrocią i dzielnością, procentującymi w całym życiu Jego uczniów.
Grażyna Bajsarowicz
Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie
Czas absolwentów I LO w Dzierżoniowie
Czy wszystkie listy muszą pozostać prywatne? Niekoniecznie.
Zwłaszcza gdy adresatem jest szkoła, którą Autor ukończył już jakiś czas temu. Za zgodą Autora pozwolę sobie zacytować fragmenty:
Drogie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego,Przede wszystkim gratuluję zamknięcia kolejnego roku szkolnego. To dla wszystkich był czas zmian i wyzwań. I Liceum to moja szkoła, ale przede wszystkim to społeczność, w której dorastałem. Uważam, że to, co udało mi się do tej pory osiągnąć, w dużej mierze wynika z tego, jaki jestem i gdzie są moje korzenie.Cel , jaki postanowiłem sobie w życiu, to tworzenie i wspieranie środowisk, w których ludzie mogą się rozwijać. W tym roku dojrzałem do decyzji, aby nie tylko myśleć, ale aby aktywnie działać. Mimo, że nie mam możliwości częstego odwiedzania I Liceum, chciałbym szkołę wesprzeć.
Nauka to dla mnie narzędzie pozwalające na rozwój. Wiem, że aby móc się uczyć, potrzebne są do tego warunki. Sam pamiętam końcówkę lat 90. i wyzwania związane z nauką dla mnie, jako kogoś pochodzącego z małej wiejskiej miejscowości. Myślę, że w dzisiejszych czasach przed młodymi ludźmi sporo nowych wyzwań. Dlatego chciałbym ufundować stypendia dla uzdolnionych uczniów I Liceum (być może dla bliskiego mojemu sercu) profilu matematyczno-biznesowego zamieszkujących tereny wiejskie i pochodzących z rodzin z trudną sytuacją ekonomiczną. Na początek chciałbym przeznaczyć na ten cel (…); sam pamiętam, jak dużo znaczy zakup biletu miesięcznego, wymarzonej książki czy dodatkowej pomocy naukowej(…). Może inni absolwenci mieliby też ochotę wesprzeć taką inicjatywę.
Serdecznie pozdrawiam
Grzegorz Józefiak
I jeszcze pięknie wyrażona nadzieja, że może inni pójdą w ślady Autora listu. Na naszych Absolwentów zawsze mogliśmy liczyć, żeby wspomnieć ofiarowane fundusze na remont zabytkowych witraży w auli, a to za sprawą absolwentów z początku lat 50. – Pana Henryka Pietruszki i prof. Bronisława Pasierba. To piękna inicjatywa, która w dobie, która zmusza nas do przywyknięcia do chronicznego niepokoju o zdrowie całego świata, pokazuje, że zawsze jest czas na wielkie i otwarte serca…
Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie
Metro
Wybór piosenki z musicalu "Metro" o budowaniu nowej Wieży Babel to nie przypadek. Wieża, którą pragną budować młodzi ludzie, nie oznacza tu – jak w tradycyjnej interpretacji – kary, ograniczenia, ostrzeżenia czy przedsięwzięcia skazanego na zagładę. To wybuch energii, dążenie do celu, idealizm i wizja różnorodności, pięknej dzięki wielorakości ludzi mających prawo do indywidualnego przeżywania swojego świata. Pochwała tej siły wewnętrznej każdego z nas, która pozwoli pokonać wszelkie przeszkody i znaleźć ludzką solidarność w niespokojnych czasach.
Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie
Grażyna Bajsarowicz
Orzeł Dolnośląski z I LO
Jakub Ciąpała, uczeń klasy humanistycznej I Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie został finalistą Konkursu Dolnośląskiego Kuratora Oświaty „Orzeł Dolnośląski”. Nagroda kierowana jest do twórczych i aktywnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa dolnośląskiego. Przedsięwzięcie ma na celu wyłonienie ucznia, który potrafi łączyć obowiązki szkolne z realizacją swoich pasji, zainteresowań, a dodatkowo wyróżnia się działalnością społeczną. Tym samym może pochwalić się wysokimi wynikami w nauce, wzorowym zachowaniem oraz zaangażowaniem w życie społeczne szkoły i środowiska.
Jakub znalazł się wśród pięciu finalistów tej prestiżowej nagrody, a 28 maja 2020 r. w auli I LO odebrał wyróżnienie w obecności pani dyrektor Grażyny Bajsarowicz, wychowawcy klasy oraz koleżanek i kolegów.
Warto przypomnieć, że w roku szkolnym 2018/2019 finalistą konkursu został Piotr Marchewka, uczeń tej samej klasy.
Obu panom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
SYLWESTER CHĘCIŃSKI – absolwent I LO w Dzierżoniowie, matura 1950
21 maja skończył 90 lat. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych scenarzystów i reżyserów polskich, a to za sprawą tryptyku filmowego Sami swoi, Nie ma mocnych, Kochaj albo rzuć oraz Historii żółtej ciżemki czy Wielkiego Szu i Rozmów kontrolowanych. Chętnie goszczący w swoim ukochanym Liceum, nie tylko z okazji kolejnych zjazdów absolwentów.
Może warto przypomnieć, że to tutaj zorganizowano dla mistrza polskiej komedii benefis w szkolnej auli, prowadzony przez innego absolwenta – dziennikarza Jarosława Kuźniara oraz dyrektor Grażynę Bajsarowicz i Janinę Weretkę-Piechowiak. Reżyserowi towarzyszył aktor Jan Nowicki. Benefis odbył się 8 X 2010 r. Scenografia (Elżbieta Jach) nawiązywała do kina, był też czerwony dywan, wspomnienia związane z maturą głównego bohatera, okolicznościowe limeryki, piosenki z repertuaru Piwnicy pod Baranami śpiewane przez zespół Erato, w których wykonanie włączył się z właściwym sobie wdziękiem Jan Nowicki. Wieczór przygotowały Grażyna Bajsarowicz i polonistka Janina Weretka- Piechowiak.
Pięć lat później obie zaprzyjaźnione z reżyserem organizatorki benefisu otrzymały zaproszenie na uroczystość jubileuszową z okazji 85 urodzin reżysera. Jubileusz, który zgromadził sporą część filmowego świata Chęcińskiego – aktorów, scenarzystów, współpracowników – odbył się w Dolnośląskim Centrum Filmowym. „Okropnie nie cierpię jubileuszy” – powiedział wtedy bohater dnia.
A jednak Szanownemu Jubilatowi okolicznościowo życzymy zdrowia i pomyślności w życiu codziennym i – twórczym. Bo artystą się nie bywa, lecz artystą się jest.
Grażyna Bajsarowicz – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego
Janina Weretka-Piechowiak
27
I LO w X Rankingu Olimpijskim 2020
Gwarancją każdej demokracji jest wiedza obywateli o historii, społeczeństwie i – prawie. Z tym większą przyjemnością informujemy o przyznaniu nam statusu BRĄZOWEJ EUROPEJSKIEJ SZKOŁY PRAWORZĄDNOŚCI RP 2020 r. Aby na taki tytuł zasłużyć, trzeba odnosić sukcesy w olimpiadach społeczno-prawnych; zdobywane laury dają nadzieję, że prezentowana przez uczniów wiedza jest pięknym zaczynem mądrej i odpowiedzialnej świadomości obywatelskiej.
Wciąż jeszcze kwitną kasztany…
Kochani maturzyści, nieubłaganie zbliża się czas matur. Symbolem tego czasu w naszej społecznościowej kulturze zawsze były kwitnące kasztany. Te nasze wciąż kwitną po drugiej stronie ulicy.
Ostatni dzwonek, nasze tradycyjne pożegnanie absolwentów Liceum, zgodnie z kalendarzem natury i naszym szkolnym harmonogramem już za nami, choć tym razem się nie odbyło… Taki czas, takie uwarunkowania, takie konsekwencje. Skoro obecna sytuacja nie pozwala nam na świętowanie ostatnich tygodni w szkole, pozwólcie, że spróbuję wysnuć stąd pewną refleksję. Wierzę, że dzięki wsparciu Waszych nauczycieli – dla swojej wiedzy i umiejętności zrobiliście wszystko, co mimo utrudnień dało się zrobić. Że mogliście na sobie polegać, ze sobą współpracować i utrzymać pełne serdeczności kontakty. Że zdarzenia i przeżycia ostatnich miesięcy pozwolą Wam w przyszłości powiedzieć sobie: gdy napotkam przeszkody, stanę oko w oko z przeciwnościami losu lub znajdę się w trudnej sytuacji, poradzę sobie, ponieważ już tego doświadczyłem.Powodzenia na maturze! Trzymam za Was kciuki.
Grażyna Bajsarowicz
Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie
Gala Wolontariatu 2020
Dzisiaj odbyła się uroczysta Gala Wolontariatu w DOK na której nasze uczennice prezentowały swoją działalność społeczną pod patronatem Fundacji Manufaktury Inicjatyw w ramach projektu pt. Wolontariat- mój pierwszy krok na rynek pracy! Dziękujemy naszym wolontariuszkom za ogromne zaangażowanie i postawę godną naśladowania. W tym roku rusza kolejna edycja projektu, zapraszamy wszystkich chętnych. Zuzanna Okonska zajęła 2 miejsca w konkursie Aktywny Wolontariusz.
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Wszystkie