• NIE TYLKO DLA ORŁÓW, ALE DLA KAŻDEGO, KTO MA W SOBIE PASJĘ POZNAWANIA

Jesteśmy Liceum z tradycjami. Najlepszym elementem tej tradycji są sukcesy ludzi, którzy uczą się i pracują w naszej Szkole.

Jesteśmy jedyną szkołą w powiecie dzierżoniowskim z Klasami Akademickimi!

Projekt ten, połączony ze współpracą z uczelniami wyższymi, skierowany jest do uczniów klas wszystkich profili, niezależnie od poziomu nauczania. Zajęcia mają charakter wykładów z interaktywnym udziałem młodzieży oraz warsztatów, podczas których uczniowie pracują samodzielnie lub w grupach pod kierunkiem pracowników naukowych uczelni.

Mamy podpisane partnerskie umowy o współpracy z wrocławskimi uczelniami:

• Uniwersytetem Wrocławskim (Wydziałem Nauk Społecznych, Wydziałem Nauk Historycznych i Pedagogicznych, Wydziałem Biotechnologii, Wydziałem Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska)
          • Uniwersytetem Przyrodniczym
          • Uniwersytetem Ekonomicznym
          • Politechniką Wrocławską
          • Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej

Dzięki projektowi nasz Licealista uczy się podejmowania przemyślanych decyzji i wyborów, planowania własnego rozwoju oraz wytrwałości i ciekawości poznawczej.

Jesteśmy jedyną szkołą w naszym powiecie  aktywnie i owocnie  współpracującą z Teatrem Polskim we Wrocławiu. W ramach Warsztatów Teatralnych i Akademii 1212 organizujemy zajęcia z aktorami i reżyserami wrocławskiego teatru. Może w nich uczestniczyć każdy uczeń, który jest zainteresowany szeroko rozumianą sztuką sceniczną: aktorstwem, śpiewem, reżyserią czy pisaniem scenariuszy.

Od niedawna możemy się poszczycić umową o współpracy z Coventry University.
          Ta brytyjska uczelnia, jako pierwsza z zagranicznych, otworzyła swą filię w Polsce i nawiązała współpracę z najbardziej prestiżowymi dolnośląskimi liceami. Patronat, jakim została objęta nasza klasa matematyczno-biznesowa, z pewnością umożliwi młodzieży doskonały start
          w dorosłość akademicką.

Wierzymy, że każdy z Was posiada talenty i pasje, które możemy wspólnie odkrywać i rozwijać. Dlatego proponujemy Wam spotkania, na których otrzymacie czas, uwagę, energię i pomysły jak je realizować. Poprowadzą je certyfikowani TUTORZY, doskonale przygotowani do tego zadania. Tylko w naszym Liceum realizowany jest TUTORING- nowatorska metoda nauczania, dająca młodemu człowiekowi możliwość indywidualnego podejścia do planowania swojego rozwoju- kształcenia przez całe życie.